زمانی که تر و خشک باهم می سوزند

زمانی که تر و خشک باهم می سوزند

براساس مطالعات تاریخی، اجداد ما در گذشته برای پوشاندن خود و حتی تهیه سرپناه از پوست حیوانات که جزء نیازهای اولیه شان نیز محسوب می شد استفاده می کردند، غارنشینان برای پوست حیوانات و شکل نهایی محصول ساخته شده از آن، اهمیت خاصی قائل بودند.

به مرور زمان با رو آوردن انسان به زراعت و آغاز فصل جدیدی از زندگی بشر، انسان ها به اهمیت حفظ حیوانات و شکار نکردن آنها با هدف استفاده از پوست پی بردند.
با این حال تا چند دهه پیش پوشیدن پالتوی پوست حیوانات وحشی به ویژه برای سلبریتی ها مایه افتخار بود، رواج این تب در دنیا باعث شد تا تعداد زیادی از مزارع با هدف پرورش حیوانات وحشی ایجاد شوند و سالانه بیش از ۵۰ میلیون حیوان وحشی از جمله: روباه، خرگوش، سمور، راکون و حتی سگ و گربه قربانی پوست های زیبا و لطیف خود شوند.

اما چندسالی است که موجی علیه استفاده از پوست حیوانات برای تهیه لباس در دنیا به راه افتاده است و عده ای از حامیان حیات وحش اقدام به نشر مطالبی علیه استفاده از محصولات چرمی کرده اند و معتقد هستند که تولید و استفاده از آن منجر به آسیب به محیط زیست و انقراض برخی از گونه های حیوانات وحشی می شود.

و این درحالی است که گروه تولیدی و صادراتی مارال چرم هرگز از پوست حیوانات وحشی برای تولید محصولات چرمی استفاده نکرده است و محصولات نهایی، از پوست حیوانات اهلی(گاو، گوسفند، بز و شترمرغ) تهیه می شود که در وهله ی اول برای مصرف گوشتشان مورد ذبح اسلامی قرار گرفته اند و سپس برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی پوست ها با استفاده از مواد گیاهی دباغی شده اند.

بنابراین برخلاف چرم‌های سنتی که در فرآیند تولیدشان از فلزهای سنگین و مواد شیمیایی سمی استفاده می شود و زمان بازگشت آن ها به طبیعت طولانی است، چرم‌های گیاهی هیچ‌گونه آسیبی به محیط‌ زیست و انسان وارد نمی‌کند.

به این ترتیب این محصولات چرمی تولید شده منجر به آلرژی و ناراحتی های پوستی نمی گردد و برای کودکان نیز هیچ گونه عوارضی در پی ندارد.

شرکت مارال چرم چند سالی است که استفاده از چرم های گیاهی را جایگزین چرم سنتی کرده است و بهترین چرم را با استاندارهای تولید به مشتریان خود عرضه می کند.

 

 

 

هیج دیدگاهی وجود ندارد

ارسال نظر

Toggle This